Pytania i wnioski z XXXII Sesji Rady Miasta Konina z dnia 27.02.2013 r.(uzupełnione o odpowiedź)

Jan urbański

Kilka dni temu została podpisana nowelizacja ustawy śmieciowej. Umożliwia ona w chwili obecnej zastosowanie mieszanych systemów opłat za wywóz śmieci. W grudniu Rada Miasta Konina podjęła uchwałę dotyczącą opłat za wywóz śmieci. W trakcie podejmowania uchwały byliśmy świadomi, że w Sejmie trwają gorączkowe prace nad jej nowelizacją. Uchwałę podejmowaliśmy w celu dania sobie czasu do jej zmiany, po wejściu w życie nowej Ustawy. Znowelizowana ustaw umożliwia zastosowanie zróżnicowanych systemów odpłatności.

Podjęta w grudniu uchwała może wywoływać zbyt duże obciązenie np. dla rodzin wielodzietnych, a efektem tego będzie nie płacenie czynszów i innych opłat. To z kolei wywoła dodatkowe problemy i koszty dla budżetu miasta. Należy więc pochylić się jeszcze raz nad uchwałą i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie zarówno dla mieszkańców jak i budżetu miasta.


2. Oglądałem niedawno w sieci film,  w którym osoba bezdomna skarżyła się, że w okresie zimowym obsługa konińskiej noclegowni zażądała od niej odpłatności za nocleg. Dodam, ze była to osoba z poza Konina. W związku z powyższym mam pytanie jak w konińskiej noclegowni wygląda sprawa odpłatności za noclegi?

 

Odpowiedź Prezydenta - plik pdf 260 KB


You have no rights to post comments