Pytania i wnioski z XXIX SESJI RADY MIASTA KONINA, z dn.19.12.2012r.(uzupełnione o odpowiedź Prezydenta)

urbańskiPierwsze pytanie do Prezydenta Waszkowiaka. Mam informacje informacje odnośnie pojawienia się możliwości skorzystania z funduszy zewnętrznych na rewitalizację terenów poprzemysłowych. Mamy doskonały projekt koncepcyjny zagospodarowania terenów pokopalnianych na osiedlu Zatorze. Czy miasto będzie brało udział w konkursie i aplikowało o te środki, na przynajmniej rozpoczęcie tego projektu?

 

Sprawa druga. Został uruchomiony system ewidencji przedsięwzięć w związku z budową Wielkopolskiego Planu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 i myślę, że należałoby tutaj maksymalnie zaangażować się w ten temat. Czy miasto coś w tym kierunku robi.

Sprawa trzecia. Podpisany jest list intencyjny z okręgiem Sichuan w Chinach, jak ta sprawa w tej chwili się przedstawia? Czy są jakieś odpowiedzi i jak w najbliższym czasie będzie wyglądała kontynuacja kierunku konińsko - chińskiego.

 

Odpowiedzi udzielone w trakcie sesji

Jan Urbański. Panie radny, pierwsza sprawa, ogłoszono nabór środków, to jest rewitalizacja terenów poprzemysłowych i brzegów morskich. Były już dwa konkursy, tych wniosków było niewiele, są dwa rozpatrzone pozytywnie. Wydział Pana Romana robi analizę zapisów do tych wniosków, jutro przyjeżdżają koledzy z Warszawy, siadamy i patrzymy, czy mozemy złożyć. Przy tej koncepcji, którą złożył profesor Krzysztof Borowski jest pewna możliwość, ale muszą być to elementy przyrodnicze. To są duże kwoty, tak że musimy się na to przygotować.

WRPO. Na pierwszym spotkaniu byłem ja, na drugim Roman Jankowski, dokumenty są składane na bieżąco, złożyliśmy wszystkie nasze projekty przygotowane, dotyczące systemów drogowych na lata 2013-2014. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z Dyrektorem Departamentu Polityki Regionalnej.

W przypadku Chin, jest decyzja Pana Prezydenta Nowickiego, że nie tak jak proponowało KPMG najpierw nasza wizyta tam, tylko odwrotnie, gdy oni będą tutaj na terenie Polski. Drugi element, odezwała się firma, która przy okazji zjazdu w Gdańsku przedsiębiorców chińskich, ma zamiar odwiedzić Konin, dotyczy to małych inwestycji energetycznych.


Odpowiedź Prezydenta.(pisemna)


You have no rights to post comments