Pytania i wnioski z XXVI Sesji Rady Miasta Konina z 26.09.2012.(uzupełnione o odpowiedź)

UrbańskiPytanie pierwsze dotyczy dyrektywy unijnej, która została uchwalona 11 września i zacznie lada dzień obowiązywać. Dyrektywa nakłada przede wszystkim obowiązki na administrację centralną lecz również i na samorządy. W związku z powyższym mam pytanie. W jaki sposób miasto przygotowuje się do tego tematu? Sprawa jest bardzo istotna z punktu widzenia pozyskiwania nowych funduszy unijnych. Do końca 2020 roku Unia Europejska przeznaczy na ten cel potężne środki? Widziałem przyszłość Konina w uczestnictwie w klastrze nisko-energetycznym. I nie mogę zrozumieć dlaczego Pan Prezydent się z tego tematu wycofał.
Pytanie kolejne, czy chodnik prowadzący do cmentarza na ulicy Staromorzysławskiej, będzie uporządkowany do Wszystkich Świętych?

Sprawa trochę innego kalibru. Było słychać dosyć dużo na temat spółdzielni socjalnych które mają powstać w Koninie. Proszę o jakąś informację na ten temat.

Kolejna sprawa dotyczy firmy Wapeco Sp.z.o.o. Mam informacje, że pojawiły się fundusze i firma otrzymała środki na inwestycję. Proszę o informację, czy będzie ewentualnie przedłużenie terminu oddania inwestycji i czy firma już o przedłużenie występowała? Czy będzie budowała zakład w takim samym zakresie jak zakładała, czy w wymiarze większym.

 

 

Odpowiedź Prezydenta (plik.pdf )


You have no rights to post comments