Plany na przyszłość

Jan

Drodzy mieszkańcy!

Moje poglądy na rozwój Konina możecie Państwo znaleźć na stronie, możecie również ocenić moją dotychczasową pracę w Radzie Miasta Konina. Nie rzucam słów na wiatr. Można to sprawdzić porównując moje obietnice z roku 2006 z działalnością, którą prowadziłem przez cały czas trwania dotychczasowej kadencji Rady Miasta. Poniżej kilka rzeczy, które w naszym mieście możemy zrobić i zrobimy, bez zbytniego obciążania budżetu.

W dziedzinie rozwoju gospodarczego

  • Utworzenie w Koninie Business Angels Centrum - grupy inwestorów kapitałowych finansujących ciekawe pomysły biznesowe
  • Poszukiwanie i aplikowanie o pozabudżetowe źródła finansowania, dla utworzenia Centralnego Parku Przemysłowo Technologicznego oraz kolejnych inkubatorów przedsiębiorczości. Dotyczy to w szczególności terenów położonych w dzielnicach północnych naszego Miasta
  • Doprowadzenie do utworzenia w Koninie Specjalnej Strefy Ekonomicznej. (Również dotyczy zapomnianych osiedli północnych Janów, Maliniec, Gosławice)


W dziedzinie poprawy bezpieczeństwa

  • Wprowadzenie obywatelskiego monitorowania niebezpiecznych miejsc na osiedlach poprzez wprowadzenie monitoringu do sieci telewizji kablowych.

W dziedinie rozwoju tutystyki i zdrowia

  • Utworzenie w Koninie Parku Ojców, w którym każdy ojciec będzie mógł posadzić drzewko swojemu nowo-narodzonemu dziecku
  • Zagospodarowanie pod kątem rekreacyjno-sportowym terenów pokopalnianych, w trójkącie Zatorze Niesłusz Międzylesie (środki pozabudżetowe - Fundusze Unijne - projekt został opracowany)

Ci którzy mnie znają, wiedzą, że zrobię dla Konina dużo więcej. Katalog potrzeb mieszkańców znam doskonale, ale mam zwyczaj działać - nie obiecywać.

Z poważaniem

Jan Urbański